Načítání
MENU MENU

Když chcete partnera, ne jen dalšího výrobce. Když očekáváte myšlenky, ne jen plochá čísla. Když to má být kumšt a ne jen pouhé skříňky.

Flexibilita malé firmy, výkon
a zkušenosti té velké.

Jako rodinná firma Vám můžeme zaručit dostatečnou pozornost k Vašim zakázkám a také velmi osobní přístup.  Zároveň díky našemu technologickému zázemí a kapacitě výroby pokrýváme i velké developerské projekty.

0
let pro vás
vyrábíme nábytek
0
profesionálů,
kteří milují dřevo
spousty
realizovaných interiérů,
které dělají svým majitelům radost
Ceníme si spolupráce s našimi
klíčovými klienty

K ruce architektům, myšlenkami
s investory.

Naši odborníci s dlouholetou praxí vám nabídnou své znalosti a zkušenosti. A třeba Vaše myšlenky pomohou dotáhnout ještě dál, než jste si mysleli, že je možné. 

výroba prototypů

Otestujte svůj nápad
v měřítku 1:1

kreativní tým

Umíme přijít s nápady.
Doplnit detailem, zefektivnit výrobu nebo snížit náklady.

Preciznost, originalita
a láska k detailu. 

Preciznost je filosofií firmy U Pilouse. Originalitu a progresivitu tvoří tým spolupracovníků, na které jsme náležitě pyšní. Lásku k detailu máme všichni společnou. Je to naše DNA.

naši partneři a dodavatelé

Naše realizace

Naše technologie

Konstrukční software
IMOS

Naši konstruktéři vytváří 3D model v počítačovém programu IMOS. Tento software pak dokáže vygenerovat konstrukční data a programy pro všechny naše CNC stroje. Tento systém celkově usnadňuje postup výroby a vytváří souhrn potřebného materiálu pro výrobu, tzv. kusovník. Díky tomu můžeme efektivněji využívat strojový čas bez ručního programování. Tím se urychluje výroba a eliminují se chyby způsobené lidským faktorem.

Dělení materiálu

Deskový materiál formátujeme na velkoplošné CNC pile Holzma HPL300/43/22 se zadním nakládáním. Ta nám díky programu z IMOSu rozřeže celé formáty desek na pruhy či jiné finální rozměry připravovaných dílců. Materiál je upnutý v kleštinách a elektronicky polohován tak, aby dosáhl maximální přesnosti. Největší délka řezaného dílce je 4100 mm.

Lepení hran ABS

Olepení deskového materiálu hranami nám zajistí automatická olepovačka OTT Tornado TOP. Ta umožňuje olepování dílců voděodolnými lepidly PUR. Olepování PUR lepidly je spolehlivou a osvědčenou metodou, jak dosáhnout nulové spáry lepidla. Navíc lze tyto dílce používat i v prostorách se zvýšenou vlhkostí.

CNC frézování a vrtání

Pětiosý CNC stroj HOMAG Venture 316L nám otevírá téměř neomezené možnosti v oblasti obrábění. Pomáhá nám vrtat, řezat, frézovat (i pod úhly) jak materiály na bázi dřeva, tak například i umělý kámen (Corian, Hi-mac, …). 

Dalším CNC pomocníkem je vertikální vrtací centrum HOMAG DRILLTEQ V-500. Je to částečně automatizovaný stroj s frézovacím vřetenem. Zvládá frézování do plochy, obvodu dílce stejně jako si poradí s vrtáním otvorů či drážkováním v ose X. Vrtací operace jsou rychlé a přesné. 

Velkoplošné olepování

Díky plošnému lisu OMC PL 105 můžeme deskové materiály (DTD, MDF) olepit HPL folií, čímž vyrobíme vlastní odolný laminát. Dále lis využíváme k dýhování desek, které do interiéru dodají skutečný přírodní prvek a vytváříme tak levnější variantu k masivnímu dřevu.

Broušení

Broušení masivu, dýhovaných povrchů a laků je pro naši širokopásovou brusku BÜTFERING SWT 225 jednoduchou záležitostí. Je robustní a spolehlivá. Je vybavena také kartáčovacím válcem, díky kterému můžeme vytvářet i drásané povrchy. To vynikne především na masivu, nebo dýhovaném dílci. Maximální šířka obrobku je 1300 mm.

Povrchové úpravy

V naší vlastní lakovně prochází jednotlivé díly procesem několikerého nanášení základní vrstvy a broušení. Laky nanášíme ručně pistolí, proto umíme zalakovat jakýkoliv tvar i rozměr. Můžeme aplikovat jak rozpouštědlové, tak vodou ředitelné barvy a nabízíme vše od matných laků, až po vysoký lesk v nejvyšší kvalitě. Součástí naší lakovny je i polévací stroj, jehož výhodou je velká kapacita. 

Další truhlářské práce

Kromě CNC center disponujeme i obecnými truhlářskými stroji jako je formátovací pila, tloušťkovací a rovnací frézka, svislá frézka, dlabačka, hranová bruska, pásová bruska, manuální kolíkovačka, dva korpusové lisy. 
Máme také vlastní vozový park, dva vysokozdvižné vozíky a prostory pro skladování materiálu.

naše odborná certifikace
Hi-macs
Jsme certifikovanými zpracovateli materiálu Hi-macs®, kompozitního materiálu nové generace, tzv. umělého kamene, vyrobeného z přírodních surovin.
1 / 2
AČN
Jsme řádným členem Asociace českých nábytkářů (AČN). Členství je zárukou bezúhonnosti a solidnosti společnosti a jejího respektu k morálním a právním principům. Je signálem o bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti kupovaného nábytku.
2 / 2
Začněme plnit
váš sen.
Ozvěte se nám.
Začněme plnit
váš sen.
Zavolejte nám
+420 602 120 176

nebo napište, ozveme se zpět

* Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely obchodní nabídky. Vaše osobní údaje dále neposkytujeme žádným třetím stranám.